Порушення інтелектуальних прав – це використання об’єктів авторського права без згоди правовласника або з порушенням умов договору. Найчастіше надходять скарги про незаконне використання торговельних марок та зображень.
Заборонений контент – це товари або послуги, які не можна публікувати на маркетплейсе згідно з Правилам розміщення інформації на finefood.lviv.ua.
Якщо у вас є питання або ви хочете оскаржити звернення, напишіть нам на support@finefood.lviv.ua.
Поширені питання
Типи порушень та необхідні документи
Ви можете отримати скаргу, якщо опублікуєте:
- контент, заборонений до розміщення Правилами;
- контент, що порушує права інтелектуальної власності;
- контент, оформлення якого та/або зміст якого суперечить Правилам.
Якщо на ваш контент поскаржаться, ми відразу повідомимо про це в листі чи сповіщенні в кабінеті компанії.
Пам’ятайте, що публікувати інформацію на маркетлейсі prom.ua та на Веб-сайтах компаній необхідно згідно з вимогами законодавства України, Угоди користувача, та Правил розміщення інформації.
Чи можу я повторно опублікувати видалену позицію?
Авторське право. Так, але перед публікацією вам треба усунути порушення, через яке позицію видалили: прибрати ВСІ назви торгової марки, видалити зображення, захищені авторським правом і т.п.
Заборонений контент: ви можете повторно опублікувати позицію тільки якщо повністю зміните її зміст.
Чому позиції видалили, не попередивши мене?
Ми зобов’язані швидко реагувати на скарги, якщо порушення пов’язані з законодавством або правами інтелектуальної власності. Адже ми також несемо юридичну відповідальність згідно чинного законодавства України.
Наша система автоматично видаляє позиції, наприклад, за стоп-словами або за скаргою. Після цього ми відправляємо продавцеві лист, в якому повідомляємо про проблему та подальші дії.
Інші продавці розміщують аналогічні позиції. Чому їх не видалили?
Авторське право: Ймовірно правовласник не вказав у зверненні всі сайти, на яких продаються такі позиції. Але, з великою ймовірністю, ми також видалимо їх через якийсь час.
Заборонений контент: Система автоматично видаляє позиції за стоп-словами. Але бувають помилки. Будь ласка, напишіть нам на support@finefood.lviv.ua лист, вказавши посилання на товари, які не були видалені. Ми внесемо зміни в налаштування.
На мене поскаржилися конкуренти
Дійсно, не всі продавці ведуть бізнес чесно. Але ми не видаляємо контент, доки самі не перевіримо інформацію (у т.ч. документи, що підтверджують авторське право).
Що, якщо я отримаю нові скарги?
Згідно Угоди користувача, якщо ви будете отримувати аналогічні скарги, то ми заблокуємо ваш сайт. Тому рекомендуємо уважно перевірити контент, щоб в ньому не було порушень.
Як подати скаргу?
- Якщо контент порушує ваші права інтелектуальної власності або суперечить Правилам розміщення інформації finefood.lviv.ua, то повідомте нас про це написавши листа на пошту support@finefood.lviv.ua, обов’язково вказавшти тему листа “порушення прав інтелектуальної власності”.
- Опишіть детально зміст проблеми.
- Зазвичай ми розглядаємо заявку не більше 2х робочих днів з моменту надходження. Але в окремих випадках це може зайняти більше часу.
Типи порушень та необхідні документи
Заборонений контент
- Скарга з описом змісту порушення.
- Посилання на товарні позиції.
Незаконне використання торгових марок
- Скарга на офіційному бланку компанії з печаткою та підписом уповноваженої особи (з описом змісту порушення та контактною інформацією).
- Сканована копія оригіналу Свідоцтва про реєстрацію прав на ТМ з переліком класифікацій, в яких вона використовується.
- Документи, що підтверджують повноваження направляти претензії від імені правовласника (довіреність або ліцензійний договір).
- Перелік посилань на сторінки з порушеннями.
Порушення патентних прав
- Скарга на офіційному бланку компанії з печаткою та підписом уповноваженої особи (з описом змісту порушення та контактною інформацією).
- Сканована копія патенту на корисну модель / винахід / промисловий зразок.
- Документи, що підтверджують повноваження направляти претензії від імені правовласника (довіреність або ліцензійний договір).
- Перелік посилань на сторінки з порушеннями.
Незаконне використання зображень і логотипів
- Посилання на товарні позиції з порушеннями.
- Оригінали фотографій (зображень) з наявністю EXIF даних. Що таке EXIF дані можна прочитати у Вікіпедії.
- Якщо зображення оброблялися та у вас немає оригіналів, надайте необроблені фотографії з більш високою роздільною здатністю. Так ми зрозуміємо, що вони належать вам.
Незаконне використання текстів
Необхідно надіслати будь-який документ зі списку:
- Договір про створення текстів на замовлення (з копірайтером тощо) і документи, які підтверджують передачу вам створених текстів.
- Свідоцтво про реєстрацію авторського права.
- Рішення суду про захист ваших прав інтелектуальної власності на зазначені тексти.
- Зверніть увагу, що технічний опис товару не можна вважати унікальним. Тому він не підлягає захисту як авторський твір.